Doplňkové služby:
platba platebními kartami

výběr hotovosti při placení

parkoviště pro auta

bezbarierový přístup

s košíkem až k autu

 
08.11.2010   Něco málo ze Švejka
...

" Von některej Maďar taky za to nemůže, že je Maďar. "

" Obžalovaný Švejk odepřel napsat diktované věty,  provázeje to tvrzením, že zapoměl přes noc psát"  ( ...) Tak například na otázku proč se nepřizná odpověděl : " Já jsem zrovna v takový situaci, jako se voctnul jednou kvůli nějakejm obrazům Panny Marie sluha akademického malíře Panušky. Ten taky, když se jednalo o nějaký vobrazy , který měl zpronevěřit, nemoh na to nic jinýho vodpovědět než: Mám blít krev?"

Vono je vůbec moc věcí na světě , který se nesmějí dělat, ale můžou se provádět. Hlavní věc , aby to každej zkusil, jestli se mu to povede, když to nesmí, aby to moh. (...)¨Tedy tady vidíte, že se leccos nesmí, ale může a že cesty můžou být rozličné, jenom vůli mějme všichni rovnou.

Přípravy k usmrcování lidí děly se vždy jménem božím či vůbec nějaké domělé vyšší bytosti, kterou si lidstvo vymyslilo a strvořilo ve své obrazotvornosti . Nežli podřízli staří Féničané krk nějakému zajatci, sloužili stejně slavné bohoslužby jako o několik tisíc let později nové generace, než táhly na vojnu a hubily své nepřátele ohněm i mečem.  (...) V Prusku vodil pastor ubožáka pod sekyru, v Rakousku katolický kněz na šibenici, ve Francii pod gilotinu, v Americe kněz na elektrickou stolici, ve Španělsku na židli, kde byl důmyslným přístrojem uškrcen, a v Rusku bradatý pop revolucionáře a tak dále. Všude přitom manipulovaly s Ukřižovaným, jako by chtěli říci: Tobě jenom useknou hlavu, oběsí tě, uškrtí, pustí do tebe patnáct tisíc volt, ale co tenhle musel zkusit. 

 Copyright (c) 2008 S-MARKET Created st.fuks REGIONVALASSKO.CZ public system by www.krajta.cz
Doporučujeme: Region Valašsko | Dřevěné schody, schodiště z Valašska | Segmentové schodiště stavebnice | Nejlevnější podlahy