Doplňkové služby:
platba platebními kartami

výběr hotovosti při placení

parkoviště pro auta

bezbarierový přístup

s košíkem až k autu

 
08.11.2010   Zas ten ogara Čapků - Druhý svět
... tož možu já za to , že on to uměl šecko tak dobře řéct ? :))))

 

Když čtu články lidí, kterým se říká teoretikové (všech oborů), reformátoři, kritikové, problematikové, zásadní myslitelé, programní řešitelé atd., vzpomenu si vždycky na Pánaboha, že pochybil, stvořiv jenom jeden svět.
Měl by stvořit dva dokonale paralelní; jeden (totiž ten náš dosavadní), na kterém by mužové praxe nachlup jako dosud páchali své omyly, polovičatosti, nedůslednosti, chyby, kompromisy, Franty z nouze a jiné teoreticky rozhodně nedostatečné počiny, a v němž by výše zmínění teoretikové a ideální řešitelé věděli přesně, jak by to mělo být, aby to bylo dobře, jak řešit tohle a napravit onohle, zdokonalit tamto a založit tohleto. To by byl jeden svět; a druhý svět (který by byl o kus dál) by sloužil jen k tomu, aby si tam řečení teoretikové vyhrnuli rukávy a realizovali prakticky své lepší a hlubší a programové náhledy. Neboť mám slabost pro teoretiky; strašně rád bych je viděl v praxi; nesmírně by mne zajímalo přikukovat k jejich spásnému dílu. Ale v tomto jednom jediném světě… Tohoto jednoho, byť velmi chatrného, nouzového, bídně zařízeného a vůbec pochybeného světa by v jejich reformních rukách bylo přece jen škoda, že?

Lidové noviny 14. 11. 1922Copyright (c) 2008 S-MARKET Created st.fuks REGIONVALASSKO.CZ public system by www.krajta.cz
Doporučujeme: Region Valašsko | Dřevěné schody, schodiště z Valašska | Segmentové schodiště stavebnice | Nejlevnější podlahy